En iyi dijital ajans hizmetleri

Kurumsal Kimlik

Güçlü imaj, markanızın öne çıkmasını sağlar.

Kurumsal kimlik tasarımında uzmanız. Logo, renk paleti, tipografi ve marka yönergeleriyle şirketinizin güçlü ve tanınabilir bir imajını oluşturuyoruz. Markanızı öne çıkarın, güvenilirliği artırın ve rakiplerinizden fark edilin.
Tüm hizmetlerimiz listelendi.

Firmalar, kendilerini ifade edebilmek için iyi tasarlanmış bir kurumsal kimliğe ihtiyaç duyarlar. Kurumsal kimlik tasarımlarını, şirketlerin taleplerine ve bulundukları sektörlere göre özel çalışmalarla oluşturuyoruz. Kurumsal kimlikler, firmaların sektördeki görünen yüzüdür ve müşteri kitleleri bu görünen yüz ile tanırlar.
Çalışmalarımızı yaparken, firmalar için özel logo tasarımları dahil tüm tanıtıcı seçeneklere yer veriyoruz. Firmalar için değişmez ve en önemli çalışmalardan birisidir ve her zaman akılda kalıcı görsel ve içerikleri kapsaması sağlanır. Belirli bir müşteri kitlelerine ulaşan firmalar, kurumsal kimlikleriyle tanındıkları için değiştirmek istemezler.


Kurumsal Kimliğin Öğeleri
Kurumlar oluşturdukları kimlikler sayesinde, yeni müşteriler kazanırken, tüm müşteri kitleleri ile daha kolay iletişim kurma yollarını kullanmış olurlar.


Kurumsal kimliklerle ilgili tasarım çalışmalarını yaparken şu öğelere yer veriyoruz:


 • Kurum adı,
 • Kurum sembol ve logoları,
 • Kurumsal slogan,
 • Sosyal medya kitleri,
 • Renk ve font,
 • E-posta ve telefon numarası,
 • İletişim bilgileri,


Yaptığımız bu özel çalışmalar, kurum ve kuruluşun kim olduğunun daha kolay tanınmasını sağlıyor. Kurumun dışarıdan nasıl görüldüğünü belirleyen çalışmalar olduğu için kullanılan renkler, yazı fontları, kurumların marka ve logo tasarımlarına göre seçiliyor. Ticari kuruluşlar, sektörlerinde rekabet güçlerini artırabilmek için bu çalışmalar ihtiyaç duyarlar. Tüm çalışmalarımız, kurumu en iyi yansıtacak şekilde özel olarak yapılıyor.


Kurumsal Kimliğin Önemi
Firmalar, sektörlerinde, markalarının daha fazla fark edilebilmesi ve rakiplerinin önünde yer alabilmek için özel işaretlere ve kimliğe ihtiyaç duyar. Sektörde fark edilebilmenin en iyi yolu, iyi tasarlanmış bir kurumsal kimliğe sahip olabilmektir. Kurumun yapısını yansıtacak şekilde olması gereken kurumsal kimliğin önemi, her firma için farklıdır.


Günümüzde ünlü markaların tümü kurumsal kimliklerinde yer alan logo ve marka isimleri ile tanınıyor. Firmaya ait logonun olduğu yer yerde müşteri kitleleri, ürün ve hizmetler hakkında bilgi sahibi oluyor ve aradıkları ürün ya da hizmete hemen ulaşabiliyor.


 • Kurumsal algıyı güçlendirir,
 • Kurum kimliğini en iyi şekilde yansıtır,
 • Kurumsal imajı oluşturur,
 • Rekabette önde olmayı sağlar,
 • Çalışanların kuruma olan bağlılığını artırır,
 • Firmaların kurumsal yapılarına göre özel çalışmalar yapıyor ve yeni tasarımlar oluşturarak, kimliklerinin daha güçlü oluşmasını sağlıyoruz.


Kurumsal Kimlik Türleri Nelerdir?
Firmaların marka bilinirliğini artırmak için kurumlara göre özel seçenekler sunuyoruz.
Kurumsal kimlikler için şu üç tür kullanılıyor:
Bütüncül kimlik,
Desteklenmiş kimlik,
Marka kimliği,
Ülkemizde, desteklenmiş kimlik için büyük firmalar olan Koç ve Sabancı gibi firmalar örnek gösterilebiliyor. Bu tür firmalar, tüm faaliyet alanlarında onaylanmış kurumsal kimliklerini kullanıyor. Her kurumun farklı kimliği vardır ve sektördeki fark edilme oranlarını artırır. Aynı sektördeki firmalar, marka kimliklerini kullanarak müşterilerine kendilerini gösterirler.


Kurumsal Kimliğe Neden İhtiyaç Duyulur?
Firmalar, kendilerini tanıtmak ve reklamlarını yapmak için iyi tasarlanmış bir kurumsal kimliğe ihtiyaç duyarlar. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz ve firmanız için etkili kimlik çalışmalarına başlamamızı sağlamanız yeterlidir.


Kurumsal Kimliğin Firmalara Katkısı Nedir?


İnsanlar, kurumsal firmalardan hizmet almayı daha çok tercih ediyor. Kurumsal kimlikler, iyi tasarlandığında, firmanın güvenilir olduğunu gösteriyor. Güvenilir firmaların müşteri sayısı sürekli artırıyor ve bu firmalar karlılık oranlarını artırarak büyümeye başlıyor. Kurumsal kimliğin firmalara sağlamış olduğu katkılar, her alanda görülebiliyor.


Kurumsal Kimlikle İlgili Çalışmalarda Nelere Dikkat Edilmelidir?


Kurumsal kimliğin ögelerinin her birisinin dikkatli bir şekilde tasarlanması gerekiyor. Firma marka ve logosu belirlenirken, kolay hatırlanabilir ve akılda kalıcı olmasına dikkat edilmelidir. Yapılan tasarım çalışmalarında, ürün ve hizmet kalitesi, müşteri kitlelerine kolaylıkla sunulabilmelidir. Firma logosunu görenler hangi hizmetin sunulduğunu anlamalı ve tercihini kolay yapabilmelidir.

ShentaWp Ayar

Eğitim'de Son İndirim Fırsatı!

20% İndirim kuponunu kaçırmayın

Duyuru: Web sitemiz aktif edilmiştir

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!